Warning: exec(): Unable to fork [nice ffmpeg -i '/data/b/0/b0dea647-19aa-478d-a044-3b3adf3383dd/tatkasmyrgel.sk/web/wp-content/plugins/wp-optimize/images/logo/wpo_logo_small.png' -y -qscale '85' -lossless 0 -compression_level 6 '/data/b/0/b0dea647-19aa-478d-a044-3b3adf3383dd/tatkasmyrgel.sk/web/wp-content/uploads/wpo/images/wpo_logo_small.png.webp.lossy.webp' 2>&1] in /data/b/0/b0dea647-19aa-478d-a044-3b3adf3383dd/tatkasmyrgel.sk/web/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/exec-with-fallback/src/ExecWithFallback.php on line 111
Kocka - Taťka Šmyrgel

Montessori kocka

Legenda hovorí, že najlepšééé hračky nie sú hračky. A udržať detskú pozornosť na dlhšie ako 10 minút je priam nedosiahnuteľná méta. Jedného Taťku to ale naštartovalo k ohromnému počinu. Za temnej noci v útrobách starej dzielne za komárieho hvizdu ukul drevený zázrak! 

Tajomstvo magnetizujúce deti uzavrel do štvorhrannej truhlice a opriadol ju rúškom záhady. Tieto kocky priťahujú pozornosť, vzbudzujú zvedavosť, podnecujú k hravosti, kreativite.. sú jednoducho magnetom a vracajú do detstva aj dospelých. Taťka našiel časť tajomstva detských preferencií pri výbere hračiek a preto sú tieto kocky skutočne výnimočné!

V čom spočíva čaro kociek

  • Praktickosť – samostatne stojace kocky sa dajú jednoducho premiestniť, sú stabilné a deťom môžu pomôcť aj pri prvých pokusoch o postavenie sa.
  • Šetrenie priestoru – kocka obsahuje cca 50 hracích komponentov, čiže nahradí zhruba toľko samostatných hračiek.
  • Dlhodobé využitie – kombináciou jednoduchších a zložitejších komponentov vieme zabezpečiť naozaj dlhodobé využívanie kocky. (1-3r.)
  • Jedinečnosť – umožňujeme individuálne vyberať komponenty, prípadne vymyslieť aj nové prvky, ktoré dieťa vyhľadáva.
  • Rozvoj – kocka je navrhnutá tak, aby rozvíjala rôzne schopnosti, pohyby, vnemy, motoriku, kreativitu, vnímanie súvislostí a ďalšie zručnosti.
  • Zbaví vás upratovania haldy hračiek
  • Presunutie pozornosti – ak Vaše deti milujú zásuvky, šuplíky, vypínače, elektrické káble, otváranie a zatváranie, búchanie, prípadne otáčanie kľúčom, môžete všetky tieto činnosti presunúť na kocku, kde je to bezpečné. 
  • Drevo nie je ošetrované lakom ani inými prípravkami a preto je ako stvorené na ďalšie tvorenie! Nechajte dieťa pomaľovať nejaké časti, prípadne aj celú drevenú konštrukciu.
  • Kocka obsahuje časti, ktoré podnecujú k tvorbe vlastných kreatívnych komponentov, ako napríklad tvorenie magnetiek na tabuľku, maľovanie mincí, prípadne olepenie nálepkami.
montessori kocka